''If you want the rainbow, you have to deal with the rain''
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

9 Nisan 2015 Perşembe

İzledim: Hyde, Jekyll, Me

Son zamanlarda nasıl bu kadar şanslıyım ben de bilemiyorum. Art arda 3 tane mükemmel dizi izledim ve kendimce Voltran'ı tamamladım =)

Kill Me Heal Me, ardından Healer ve en son olarak bu. Açıkça konuşmam gerekirse Kore dizisi izlemeye ilk başladığım zamanlardan beri üstüste bikaç diziyi böyle büyük zevkle izlediğim olmamıştı. 
Mutluyum <3
Böyle şeylerle de mutlu olan bi şebeleğim işte =)

hyde jekyll me korean ile ilgili görsel sonucu

Diziyi izlemeden ufak bir endişelenmiştim. Kill Me Heal Me gibi bir efsaneyle aynı anda ekranlarda olduğu için aynı anda izleyenlerden bir sürü eleştiri duydum. Ben dizilerin bitmesini bekleyip bir solukta izlediğmden aynı anda 2 dizi izleme durumum yok ve hepsini ayrı bir zevkle izliyorum. Ve açıkça söylüyorum ki bu diziyi de çok ama çok sevdim. Kill Me Heal Me ile kıyaslamadım, kıyaslayamadım. Eleştirim hiç mi yok? Elbet var. Onları da aşağıda okursunuz inşallah =)


Benlik ikileşmesi yaşayan Gu Seo Jin bir eğlence merkezi yönetmektedir. O eğlence merkezinin içerisinde yer alan sirkin başında ise Jang Ha Na vardır. Ha Na'nın sirki yok olmaktan kurtarmaya çalışırken Seo Jin ile ve diğer benlikleriyle arasında oluşan ilişkiyi ve onu geçmişinden kurtararak iyileştirmesini izliyoruz bu dizide. 
(vuhuu çok uzun bi cümle oldu ^^)


hyde jekyll me korean robin ile ilgili görsel sonucu

Allahım!!! Hyun Bin'i nasılll özlemişim. O foseptik çukuru derinliğindeki gamzelerini görmeden nasıl bunca zaman yaşamışım bilemiyorum. Dürüstçe söylemeliyim ki bence yakışıklılık abidesi değil, ama kalbimi eriten bir adam!

Oyunculuğu her zamanki gibi parladı. Secret Garden'daki sevimli karakterini burdaki Robin (ikinci benlik) azcık andırsa da açıkçası kocaman gülümsemesine doyamadım ve daha çok görmek istedim. Favorim Robin oldu bu dizide =)

Yine de soğuk, suratsız, bencil Seo Jin'e bile bayıldım =)

Hyun Bin bana yetmedi, acilen bir dizi daha çekmeli!

İlgili resim

Jang Ha Na rolündeki Han Ji Min'e de bayıldım. Gerçekten çok tatlı, doğal, su gibi bir kadın. Kadın oyuncularla ilgili uzuuun uzun methiyeler dizemediğimi farketmişsinizdir =) Beğendim yani cidden bu kadını =)


Çift olarak yine yıkıldılar. Kimya hat safhadaydı. Zaten çekim sırasında da ikilinin çok samimi olduğu heryerde yazmıştı. Bunu bayaa bayaa hissettirdiler bence =)


Şimdi de gelelim dizinin sürprizine!!


Boyuna posuna, sesine, endamına hayran olduğum; başta I Need Romance olmak üzere her yerde ağzımdan sular akarak izlediğim Sung Joon burda kötü adamdı! Son ana kadar yok olmaz dedim yakıştıramadım, yediremedim =) Zaten son bölümlere doğru hatasını anladı, düzeldi, iyi oldu ki spoiler ın babasını vermiş oldum şu an size =) Çok geç, üzgünüm =)

hyde jekyll me korean ile ilgili görsel sonucu

Gelelim diziyle ilgili eleştirime. 15 bölüm boyunca Seo Jin'in hastalığına sebep olan ve geçmişinden gelen bir sorunla, kötü adamla uğraşıldı ve klasik bir dizi vardı ortada, gayet güzeldi her şey. Sonra 15. bölüm resmen bir finaldi bence. Bikaç bölüm olaylar çözümlenirken araya Seo Jin'in iyileşmesini de yedirmeleri gerekiyordu ama yapmamışlar. 15. bölümde kötüler bitti, olaylar çözüldü, dizinin bitmesi gerekiyordu ama iyileşmeyen Seo Jin yüzünden bitmedi.


Sonraki 5 bölümde ise sanki konu bitmiş de ittirerek diziyi devam ettiriyorlarmış görüntüsü vardı. Tamamen psikolojik çatışma, Seo Jin ve Robin'in birbiriyle savaşı üzerine hiç bir olay olmayan 5 bölüm izledik. Açıkçası ben olaysız duygusal-drama devam eden hikayeleri sevdiğimden bu bölümleri sevdim. İki benliğin varlığını sürdürme ve kızı elde etme çabası bence gayet güzel işlenmişti.

Ama eminim ki bu dizinin çok eleştirilmesi ve daha az beğenilmesinin ana sebeplerinden birisi budur.  

Ayrıca son da biraz garipti. Yani kızın sevdiği benliğin yok oluşunu ve sonrasında Seo Jin'le birleşmiş olduğunu anında kabullenip, acısının birden yok olması ve kendisini Seo Jin'in kollarına atması garipti. (ağır spoiler geldi) Tamam mutlu son istiyorum ama böyle hızlı geçmemeliler, bize mutlu sonu gösteren 3 dk değil 15-20 dk ayırmalılar bence. Olayların hızını sindiremedim, mutlu oldukları sahneyi de daha uzun izlemek istedim. Kore'li senaristler hepimizin bildiği gibi son yazma konusunda cidden beceriksiz =) 

Bu dizinin sonunda da yine Kil Me Heal Me'deki şeyi yaşadım, alt benlik olan Robin yok olurken sümküre sümküre ağladım =) (kukiler dizi boyunca Hyun Bin bunun gibi çiçekli pantolonlarda dolanıyor ev sahnelerinde, hazırlıklı olun^^)

Kill Me Heal Me'yi izlemeyeni dövüyolar biliyorum ama bu da bence kesinlikle izlenmeli! Herşeyi bir yana bırakın Hyun Bin'in gül yüzü hatrına izlenir. Cidden ama cidden Hyun Bin'in yüzünü görmeyi, mimiklerini, gülümsemesini (gamzeler!) çok özlemişim. Mutlu oldum =)


8 yorum:

 1. Kill me Heal me ile kıyaslansa da bence kurgu tamamen farklı ve güzeldi. Çıkış noktası işte benzer çoklu kişilik bozukluğu :)
  Hyun Bin'i seviyorum,aynen sen gibi düşünüyorum, nasıl sevilmez ki :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya Hyun Bin'in yüzüne bakınca insanı mutlu eden bişey var dimi? Ne ben de bilmiyorum... Kill Me Heal Me gibi bi efsaneyle aynı anda yayınladığı için malesef hakkı verilmedi bu dizinin. Yine de çok güzeldi^^

   Sil
  2. Yok yaa bence öyle değil, o ayrı bu ayrı, fark edemeyenlere şaşıyorum :)
   Hyun Bin etkisi de başka evet :)
   Robin karakteri falan nasıldı yaa, bu arada bende mim var hayallerimin ülkesi kore hakkında diye, yapsana fırsat bulunca :)

   Sil
  3. ben onu geçen hafta yaptım sanırım. en son pastum o olsa gerek... bi bak istersen aynısı değil mi?

   Sil
 2. yorum yazdım ama gitmedi sanırım :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ay geldi galiba yaa. gelmedi mi? yukarıdaki sanırım di mi?

   Sil
 3. Spoilerları öyle sert bir şekilde dile getirmişsiniz ki, özet ararken tüm dizinin iki ana hattının spoilerini görünce yazıdan nefret ettim !

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. maalesef benim yazılarımda ciddi bir spoiler durumu var, ben de biliyorum. bu da sanırım profesyonel bilinçe değil de arkadaşıma anlatır gibi heyecan ve samimiyetle yazmamdan kaynaklanıyor. nefret edecek kadar yoğun olumsuz duygular içine girmenize üzüldüm, gerek yok yani. 'nefret' kelimesini içeren bir yorumu yayınlamamayı tercih edebilirdim ama 'eleştiri'nizi dikkate alacağımı söylemek için yayınlıyorum. bundan sonra en başta spoiler olacağının uyarısını vermem gerekiyor sanırım... uyarınız (ben uyarı olarak kabul ettim bu tavrınızı) için teşekkürler^^

   Sil

Sen de izledin mi? İzlemedin mi? Peki şimdi izlemeyi düşünüyor musun? Bekliyorum yorumlarını^^