''If you want the rainbow, you have to deal with the rain''
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 Nisan 2017 Pazar

İzledim: Romantic Doctor, Teacher Kim

Medikal konulu dizileri sevsem de, kadrosunda gözüme çarpan birisi olmadığından izlemeyi düşünmediğim bir diziydi. Ama o kadar çok güzel yorum gördüm ki dayanamadım...

İlgili resim

Farklı hikayeleri olan birkaç doktor ve hemşirenin Doldam hastanesinde, Kim Sa-Bu'nun yönetiminde bir ekip olmasını anlatıyor bu dizi (en kısa böyle anlatabildim).

romantic teacher doctor kim ile ilgili görsel sonucu

Diziye ismini veren Kim Sa-Bu rolündeki Han Suk Kyu'yu daha önce izlediğimi hatırlamıyorum ama bayıldım adama! Han Suk Kyu'nun sesi ve gülümsemesi; Kim Sa-Bu'nun mükemmel karakteriyle birleşince karşı konulamaz bir insan çıkmış ortaya. Karşı konulamaz dediysem illa karşı cins olarak düşünmeyin; abi, akıl hocası, arkadaş, öğretmen olarak karşı konulamaz bir insan. Hafif esprili, bolca umursamaz, idealist, düşünceli, karizmatik, güvenilir...
Erkek olarak da karşı konulamaz tabii anladığınız kadarıyla da yine de onu demedim yani ^^

romantic teacher doctor kim ile ilgili görsel sonucu

Kim Sa-Bu'dan sonra bayıldığım ikinci şey bu mükemmel hastane kadrosu. Tek tek değil belki ama ekip olarak harmonileri o kadar güzeldi ki... Birlikte her sahnelerini izlemeye bayıldım. Çok eğlendim!

romantic teacher doctor kim ile ilgili görsel sonucu

Bu iki adamdan ise nefret ettim!

Soldaki, başrollerden birisi olan Kang Dong Joo rolündeki Yoo Yeon Seok. İlk bölümden son bölüme kadar, her bölümün bir noktasında gıcık oldum bu çocuğa! Hangi motivasyonla doktor olduğunu unutup aynı kötülüğü kendi yapması, sonra da kendi tamamen şahsi çıkarı için bunu yapmış olmasına rağmen mecbur kaldığı için bunu yapmak zorunda olan Kim Sa-Bu'ya kızması... Ahhhhh resmen içim daraldı o sahneleri izlerken. (bunu bunu dediğim şeyi yazmadım izlemeyenler için, biraz anlamsız oldu yazmayınca ama idare edin^^) Sonra devamlı kafasının karışması, aklının para ve ünle kolayca çelinmesi, doğru ve vicdanlı bir karar vermesi için mutlaka etrafında onunla bir konuşma yapıp öğüt veren birilerinin olmasını beklemesi... Nefretlere doyamadım. Yani dizi boyunca bu çocuğun yaptığı tüm iyilikler ve doğru kararları sırasında yanında Kim Sa-Bu veya doktor Yoon Seo Jung olmasaydı, mutlaka yanlış yolu seçerdi bu iradesiz, cibiliyetsiz ezik tip!

Sağdaki ise doktor Nam Do Il... Her defasında yaptığı ameliyatlarla ilgili yalan söyleyen, uzun süre babasına ajanlık yapan ve en sonuna kadar bencil, kendinden başka kimseyi düşünmeyen bir tip olarak kalan bu çocuk nasıl Kim Sa-Bu'nun kadrosuna girdi aklım almıyor!

Nefret kustum kusuruma bakmayın ama gıcık oldum!

romantic teacher doctor kim ile ilgili görsel sonucu

20 bölümlük dizi boyunca toplasanız 2-3 aşk sahnesi vardı. Bu ikisinin o da.Tatlılardı ama az geldi.
Bu arada Yoon Seo Jung rolündeki Seo Hyun Jin'i çok beğeniyorum. Aşırı doğal geliyor. Sanki böyle 'ay şuram çirkin çıktı, şöyle yapayım da daha sevili görüneyim' çabaları yok ve bu durum ona cazibe katıyor. 

Dizinin adındaki 'romantik' kelimesine kanıp da dizinin içinde romantik bir aşk hikayesinin olduğunu aman ha düşünmeyin sakın! Bu romantik kelimesi Kim Sa-Bu'nun herkesten farklı olan karakteri, düşünceleri ve hayat tarzını ifade ediyor. Hayatta ne kadar acımasız olmak, yükselmek için birilerini ezmek gerekse de Kim Sa-Bu romantik, gerçeklerden uzak ve idealist düşünce yapısıyla tüm bu düzene karşı çıkıyor.

Şu an yine Kim Sa-Bu aşkım kabardı. Herkesin hayatında olmasını isteyeceği bir insan bence. Herhangi bir meslek dalında, böyle bir adamın takımında yer almaktan gurur duyardım gerçekten!

romantic teacher doctor kim ile ilgili görsel sonucu

Tıbbı konuları sevenler için, dizinin başından sonunda kadar hastane olayları oldukça ilgi çekiciydi. Ben zevk aldım. Ama onun dışında, dürüst olmam gerekirse diziyi başlarda çok zor izledim. Hikaye bir türlü akmadı, yavaş ilerledi, atlayasım geldi. 10. bölüm sonrası anca yavaş yavaş açıldı ama yine de su gibi aktı diyemem. Sevdiği bir diziyi 2 günde, normal dizileri 5 günde falan bitiren ben 3 haftadır bu diziyi izliyorum nerdeyse. Araya kaç tane önceden izlediğim eski diziyi soktum sayamadım. 20 bölüm de yuh yani bu diziye, gerek yokmuş hiç! 

Gerçekten zor bitirdim, üzgünüm.

romantic teacher doctor kim ile ilgili görsel sonucu
Dizide en çok bayıldığım şey! Bu ekip bir mükemmeldi gerçekten!
Şu en arkadaki sarılı erkek hemşire, Goblin'de acımasız Wang Yeo idi. Orda ne kadar gıcıksa burda o kadar sevimliydi bu çocuk. Çok sevdim^^
Son birkaç bölüm ve dizinin sonu güzeldi. Ama orda da ufak bir hayal kırıklığım var. Dizi boyunca idealleri ve karakteriyle benimsediğim Kim Sa-Bu'ya bir aşk hikayesi sokuşturmaları çok rahatsız etti beni. Ayrıca uzun zamandır Kim Sa-Bu'nun hayal ettiği o travma merkezinin açılmış olduğunu ve herkesin orda ekip olarak birlikte çalıştığını görmeyi beklemiştim en sonunda. Hem de çok istemiştim yani. Olmadı... Bir de kötü adama ne oldu anlamadım, havada kaldı sanki orası.

Ama herkesin birbiriyle nasıl tanıştığını ve hikayelerinin nasıl başladığını göstermeleri güzeldi. 

İlgili resim

Uzun lafın kısası, medikal hikayeleri seviyorsanız ve az buçuk bir sabrınız varsa şu dehşet cengiz karizmalı, mükemmel karakterli adamın hatrına diziyi izleyebilirsiniz. Yoksa pek de zorlamayın derim...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen de izledin mi? İzlemedin mi? Peki şimdi izlemeyi düşünüyor musun? Bekliyorum yorumlarını^^