''If you want the rainbow, you have to deal with the rain''
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

3 Haziran 2016 Cuma

İzledim: Snow Lotus


Geçmiş hayatlarında büyük bir aşk yaşamış ama aşkları trajik bir son bulmuş olan Lee Soo Hyun ve Han Yeon Hee, birbirlerini, aşklarını ve hikayelerini şimdiki hayatlarında rüya olarak devamlı görürler. Her ikisi de bu rüyalara inanıp birbirlerinin karşısına çıkmalarını beklerken trajik sonlarını bu yaşamlarında değiştirebilecekler midir?


Dizi 2 bölümlük mini-dizi hatta miniminnacık bir diziydi ^^

Başrollerde


Ji Jin Hee (bi insan hep mi karizma kalır!!!)  ve Lee Ji Ah vardı. Her ikisini de, oyunculuklarını da çok beğendim. Lee Ji Ah'a kısa saçlar hiç ama hiç yakışmamış olsa da senaryo gereği gerekliydi, göz yumdum hihihi


Dizide alında benim sevdiğim pek çok öge vardı. Flash backler, geçmiş-gelecek karmaşası, erkek kılığına giren kadın klasiği, tarihi sahneler ve hatta...


Azcık ucundan kötü adam olarak karşımıza çıkmış olsa da Ahn Jae Hyun! (kötülüğün dibine vurmak yanlış olsa da o kadar hırslanmakta haksız da sayılmazdı hani)


Diziyi çok severek izledim, taa ki sonunda kadar.


Burdan sonra ciddi spoiler vericem ona göre sevgili okur!!!

  • Ma Moon Jae'nin kendi seçimiyle bu hayata kadın olarak gelip sonra da ezeli düşmanına aşık olarak aynı kötülükleri yapması neydi allaşkına??
  • Sonra şık şıkıdım bi kadının birine arabayla çarptırıp öbürüne uyutarak çatıdan aşağıya atarak  cinayete kalkışmasına ne diyosunuz?
  • Peki plazadan bozma koca binanın çatısından düşüp ölmeyen, yıllarca komada kalan Lee Soo Hyun? Belli ki yıllaaaar yıllar geçmiş ki Han Yeon Hee'nin erkek saçları beline kadar uzanıyodu yani.
  • Uyanır uyanmaz da sanki komada değilmişçesine şakır şakır konuşması, Han Yeon Hee'nin hiçbir şaşkınlık, heyecan yaşamaması...

Dediğim gibi sonuna kadar her şey güzel gidiyodu. Snow lotus'un dizide işlenişi, rüyalar, çizimler, lucid dream olayı her şey iyiydi de sonu bi garip oldu.

Yine de 2 tanecik bölüm olduğundan vaktinizi boşuna harcayacak bişey olacağını düşünmüyorum. Elinizde dizi kalmadığında (ki olur mu öyle bi durum bilemem) bi fırsat verin derim. Çok beklentiniz olmadan bi film izliyormuş hissiyatıyla yaklaşın yeter ^-^


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder