''If you want the rainbow, you have to deal with the rain''
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

19 Ağustos 2015 Çarşamba

İzledim: High Society

Yazı yazmadan uzun bir ara verdim. En azından kendimce uzun. Kusura bakmayın. Ama sezonun önemli dizilerinden birisinin yorumuyla dönüyorum sahalara ^^


Zengin ailenin kızı olan Jang Yoon Ha kimliğini saklayarak bir markette par-time olarak çalışır ve oranın müdürüne aşık olur. Müdür Choi Joon Ki ise hayatını zenginleri uzaktan izleyerek geçirmiş ve yükselmeyi kafaya koymuş hırslı bir adamdır. İkisi arasındaki aşk nasıl ilerler onu izliyoruz.


Diziye tamamen Sung Joon hatrına başladım. Sesi, cool tavırları beni ezelden beri acayip etkilemiştir. Ama burada sevmedim, sevemedim. Fakirlik, sınıf farklılığı ile egolarına yenik düşerek kompleks yapan, bunu her daim içinde tutup hayatını planlayarak yaşayan adam karakteri en nefret ettiğim karakter sanırım. Gerçekten Choi Joon Ki'yi sevemedim.

Ben Sung Joon'a I Need Romance 3'te aşık olmuştum. Hep öyle kalsın lütfen...

Ama hala Sung Joon şahane öpüşüyor!!! Sapık demeyin lütfen ^^UEE pek sevdiğim bir hatun değil. Burda da sevemedim. Genelde peltek konuşmalar bana çok şirin gelirken onunki sinirimi bozdu. Karakteri de yalandan gurur yapan, yalandan çalışkan olan saçma sapan bir kızdı bence. İşte başroldeki çift. Hiç yakıştıramadım, hiç sevemedim. Uzun zamandır bu kadar aşksız bir ilişki başlangıcı görmemiştim. Hiç bir sahnelerinde heyecanlanmadım, yüzüm gülmedi, aşklarını hissetmedim. Bu çift bana hiç geçmedi.

Normalde çiftlerden etkilenir, küçük bir çocuk gibi gerçek hayatta da çift olduklarını zanneder yada olmalarını isterdim. Bu çiftte hiç öyle olmadı. Bunlar arkadaş bile olmasınlar bence ^^


Gelelim başrolün önüne geçen 2. erkek karaktere... Park Hyung Sik'in oynadığı Yoo Chang Soo. 
BA-YIL-DIM!!!
Bayılmamak elde mi? O kadar sıcak, sempatik, masum bir adamdı ki... Kendince en acımasız, çapkın, sinirli olduğu anlarda bile masumluğu yüzünden okunuyordu. Sung Joon'un kesinlikle önüne geçti. Herkesi kendine aşık etti.

Park Hyung Sik nedense bana Ji Sung'u anımsattı. Hayran olduğum Ji Sung... Geleceğin Ji Sung'u sanki bu adam. Yada Ji Sung'un oğlu olsa ona benzer^^

Başrolde oynaması için sabırsızlıkla bekliyorum.


Gelelim başrolün önüne geçen 2. kadın karaktere... Lim Ji Yeon'un oynadığı Lee Ji Yi.
Nasl tatlı bir kız, nasıl masum, nasıl sevimli... UEE zaten sevimsiz bir kız olduğundan tamamen ezip geçmişti onu. Resmen bir başroldü!!!Ve gelelim başroldeki çiftin önüne geçen çifte... Aralarındaki aşk, bağ, uyum, vazgeçememek, samimiyet herşey öyle hissediliyordu ki, bana öyle derinlemesine geçti ki anlatamam. Benim için dizinin başrolü onlardı, onların sahnelerini sabırsızlıkla bekledim.
İlişkilerinin başlayışı da ilerleyişi de sevimli ve romantikti. Dürüstlerdi, yapabilecekleri ve yapamayacakları şeyler konusunda, hayatın gerçekleri konusunda... Onları çok sevdim.
İnternette dolanırken gördüm ki tüm dünya onları daha çok sevmiş ^^Bu diziyi izlerken anladım ki chaebol kavgaları artık beni çok sıkmış. Zengin ailelerdeki güç savaşını izlemek bunaltıyor beni.Bence dizi çok yavaş ilerledi. Sıkıldım çoğu zaman, özellikle başlarda. Bu iki kızın dostluğunu ve 2. çiftin aşk hikayesini izlemek hoşuma gittiyse de sinsi insanları, chaebol bir ile yetmezmiş gibi iki tanesinin kardeş kavgasını izlemek bunalttı da bunalttı.Ayrıca bence gereksiz derecede aşırı geniş bir kadro vardı dizide. Takip etmek dizi ilerledikçe kolaylaşsa da bence işin ilgi çekiciliğini, yan karakterlerin takip edilebilirliğini ve onların kendilerine ait birer hikayelerinin oluşunu engellemişti. Tüm yan karakterler sorun çıkaran sinekler gibi gelip geçtiler diziden, anlamsızlardı.

Sung Joon'un ailesini çok sevdim sadece. Çok samimi ve sevgi dolulardı.

Image result for high society song joon final


Ama Allah aşkına Sung Joon'un karakteri son ana kadar nasıl öyle donuk kalabildi. Dizinin sonundaki sözüm ona en mutlu sahneleri, en aşk dolu anları bile duygusuz, anlamsız, aşktan yoksundu. Gerçekten inanamadım, yazarlar mı karakteri çok eksik yazmış, Sung Joon'mu bozmuş yoksa bende mi bi sorun var???

Neticede dizi sonlara doğru açıldı ama başlarda sıktı. Sung Joon aşkımı zedeledi ve Hyung Sik hayranlığı yarattı ^^
İzlenmese de olur derim ama 2. çifti izlemek cidden eğlenceliydi. Çok merak etmiyorsanız izlemeyin...

İnşallah daha güze dizi yorumlarıyla buluşuruz arkadaşlar ^^ Zira bu hiç sarmadı...

PS: şu fotoğrafta Park Hyung Sik'in Ji Sung benzerliğine  bakar mısınız??? Oğlu resmen oğlu!!!
9 yorum:

 1. Daha önce bu dizinin yorumunu yine bir blogdan okumuştum oda beğenmemişti.ikinci karakterlerin daha iyi bir çift okduğunu söylemişti.
  Dizi çok oluyor ama hangisi güzel bu hep kararsızlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Malesef güzel dizi yakalamak tamamen şans. Hele bunun gibi ümit vaat eden sabırsızlıkla beklediğimiz dizilerin kötü çıkması çok üzücü.
   Ben çok sayıda dizi izliyorum ve elimden geldiği kadarını burada yorumlamaya çalışıyorum. İnşallah ufak da olsa bir fikir verebiliyorumdur ^^

   Sil
  2. Ben eski dizilere filan bakıyorum.angr mom diye bir dizi varmış yrni bu dönemde basladi bitti onun güzel olduğunu duymuştum

   Sil
  3. Dizileri izledikçe sıcağı sıcağına yorumlamaya çalıştığım için malesef eski izlediklerimin yorumlarını yazamıyorum buraya... Yoksa gerçekten eski diziler şimdikilerden çok çok daha güzel.
   Angry Mom'u ben de duydum. Çok da güzelmiş. İzlenecekler listem o kadar uzun ki şimdilik umarım ona da sıra gelir ^^

   Sil
  4. yorumlarını beğeniyorum:) onuda söyleyeyim şu dediğine çok güldüm:)Ama hala Sung Joon şahane öpüşüyor

   Sil
  5. Yaaa çok teşekkür ederi acayip mutlu oldum <3
   Ama gerçekten Sung Joon her dizide çok iyi öpüşüyor ^^

   Sil
  6. bir şey değil:) o zaman sung joon aynısından sana gelmesi lazım:)hhahah

   Sil
 2. ikinci cift cok tatli gibi gercekten emeklerine saglik ^^ belki izlerim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok boş vakti olursa izle, yoksa boşver bence^^

   Sil

Sen de izledin mi? İzlemedin mi? Peki şimdi izlemeyi düşünüyor musun? Bekliyorum yorumlarını^^