''If you want the rainbow, you have to deal with the rain''
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

19 Haziran 2017 Pazartesi

İzledim: The Liar And His Lover

the liar and his lover korean ile ilgili görsel sonucu

Kang Han Kyeol tam anlamıyla bir müzik dehasıdır. Crude Play adlı gurubun müziklerini yapan ama yüzünü maskeyle gizleyen gizemli üyesidir. Yoon So Rim ise, hayali şarkı söylemek olan liseli bir kızdır. Müzik yüzünden etrafındakileri devamlı kıran, insani duygulara kapalı olan Han Kyeol, So Rim ile tanıştıktan sonra kalbini açmayı ve başkalarının duygularına da eğer vermeyi öğrenir.

the liar and his lover korean so rim and han kyeol ile ilgili görsel sonucu

Başrolde bebito oyuncu Lee Hyun Woo ve Red Velvet grubunun üyesi Joy vardı. 

Ben bu Joy'u We Got Married isimli showda izlemiştim. Aşırı tatlı bir kız. Bu dizide de sanki kendi karakterini canlandırmış gibiydi. Devamlı güler yüzlü, etrafına enerji saçan sevimli bişey böyle. Ama sonradan o güler yüzlü, Han Kyeol'un peşinden ayrılmayan kız kendini ağırdan satan, asık suratlı ve bön birisine dönüştü ki hiç sevmedim...

Lee Hyun Woo'nun çok dizisini izledim ama yok yani. Bence çok duygusuz ve oyunculuğu kötü. Sevemedim gitti bu çocuğu. Bir de nasıl küçük gösteriyor anlatamam. Yani dizide kız liseli çocuksa ondan bayaa büyüktü güya ama bana sorsanız çocuk orta okullu, o derece hhahaha^^
  Ama bi gülümsesin, güller açıyor her yerde orası da ayrı. O gamzeleri falan... 

İlgili resim

İkiliye bayıldım ama. Aşırı ponçiklerdi. Hem tatlı hem utangaç... Benim gözümde bu fotoğraf orta okul aşkını konu alan bir diziden alınmış gibi işte ama. Böyle aşkım dağları deler mevzusu yok yani.

the liar and his lover korean ile ilgili görsel sonucu
Bu an dizi adına çok önemli bir an. Resmen ilk görüşte AŞK!
Ben dizinin orjinal Japon film versiyonunu izlemiştim eskiden. E filmle dizi bir olmuyor malum, konular epey değişik. Filme de diziye de bayıldım desem yalan olur ama film daha iyiydi sanki. Çocuk daha cool du, olaylar çok uzamamıştı felan... Bilemiyorum..


Yalnız söylemeliyim ki dizinin şahne bir yan kadrosu vardı. Her karaktere ayrı ayrı bayıldım:
İlgili resim

Havalı ama sevimli Crude Play üyeleri

the liar and his lover korean so rim and han kyeol ile ilgili görsel sonucu

Ne yaptığını pek de bilmeyen, çaylak liseli Mush&Co çocukları

the liar and his lover lee jung jin ile ilgili görsel sonucu

Ve özellikle başkan Choi Jin Hyuk. Yöntemleri tartışılsa da her zaman tek amacı elindekileri korumak ve yükseltmek olan adam. Ayrıca benim Choi Jin Hyuk'u canlandıran oyuncu Lee Jung Jin ajossiye de bir zaafım var sanırım. Hangi dizide iyi kötü farketmez nasıl bir rol oynarsa oynasın bi bakıyorum sevmişim^^ Şeytan tüyü dedikleri bu olsa gerek^^

İlgili resim

Bana kalırsa dizi çok aydınlık ve sevimliydi ama eksikleri de epey fazlaydı. Aşkı, azmi, hayalleri... Hiçbir duyguyu tam olarak anlatamadı yada bana hissettiremedi. Her şey çok hafif kalmıştı.

Özellikle de müzikler...

Kadrosu, başrolü dahil olmak üzere bir kaç tane müzisyen barındıran, baştan aşağı müzikle alakalı olan, her bölümde birkaç tane şarkı dinlediğimiz bir diziye göre müzikleri oldukça vasattı. Dizi bitti ama benim aklımda tek bir şarkı bile kalmadı. Tekrar youtube açıp dinlemek yada indirmek isteği de olmadı. Ah çalıp söyleseler de dinlesem hiç demedim! Müzik dehasını ve grupları konu alan bir dizi çok daha iyi şarkılar barındırmalıydı bence.

Görsel sonucu

Elbette tek bir kişi hariç!!!!! Kang Han Kyeol'un babası, eskilerin ünlüsü şimdilerde sokak müzisyenliği yapan Kang In Woo'ya bayıldım!!!!! O doğaçlama gitar tıngırdatmalarına doyamadım. Bir yerde çıksa akşam dinlemeye giderim o derece! Ama maalesef ki öyle baştan sona bir şarkı söylemişliği yok dizide. Rolü canlandıran Choi Min Soo her zaman çok sevdiğim bir oyuncuydu ve ses tonunun da güzel olduğunu düşünürdüm ama böyle güzel şarkı söyleyebileceğini tahmin etmemiştim! 

Dizinin en sevdiğim şey o oldu sanırım: hem müziğiyle hem de karakteriyle.

İlgili resim

Sonuç olarak güzel kadrolu, güzel konulu bir dizi. Ama biraz hafif işlenmiş, duygularda derinlik yok sanki. Yada ben artık saçmalamaya başladım hihihi^^ Malum dizi çok sevildi çünkü, hayranları her yerde.
Çoook boş vaktinizde bir fırsat vermeni tavsiye ederim sevgili okur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen de izledin mi? İzlemedin mi? Peki şimdi izlemeyi düşünüyor musun? Bekliyorum yorumlarını^^